Дата: 14 Nov 2012

До мене, як до голови профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами, на багатьох ефірах, куди мене запрошують, часто надходять запитання від громадян України, які збираються виїхати в Росію на заробітки. Як офіційно влаштуватися на роботу в Росії? Куди звертатися і що в першу чергу робити? Відповідаючи на питання, по перше, раджу звернутися до сайту профспілки трудящих мігрантів Росії, на який легко можна вийти через банер, який розміщений на   сайті  профспілки працівників мігрантів України. Разом з тим, я думаю, що почути відповідь, так би мовити з перших рук, від мого доброго і давнього друга Рената Карімова, голови профспілки мігрантів Росії, було б набагато цікавіше. Ми зв’язалися по Skype, і ось що розповів Ренат.

«Що потрібно зробити, щоб жити і працювати
в Росії легально?

Якщо у вас немає в Росії роботодавця, у якого є квота і який візьме вас на роботу, подумайте, чи варто ризикувати і їхати?
Якщо ви все-таки приїхали до Росії, Ви повинні дотримуватись нижчеперелічених правил.
Встаньте на міграційний облік.  За російським законодавством для цього у вас повинна бути приймаюча сторона в Росії. Тільки вона може поставити вас на міграційний облік. Якщо у вас немає такої приймаючої сторони, то вам доведеться платити посередникам. Добре, якщо це виявиться сумлінний  посередник і ваша реєстрація (міграційний облік) буде оформлена належним чином. Існують численні фірми, які торгують фальшивими реєстраціями  (міграційними обліками). У вас є 7 робочих днів, щоб встати
на міграційний облік, після цього ви можете бути оштрафовані на
суму від 2 до 5 тисяч рублів і видворені за межі Російської Федерації. Вам також можуть заборонити в’їзд до Росії на 5 років.
Вставши на міграційний облік, приступайте до пошуку роботи. Ви можете працювати як на фірмі, так і у приватної особи. У першому випадку вам буде потрібно оформити дозвіл на роботу, у другому – патент.
Тільки підібравши собі роботу, оформляйте дозвіл! Тому що в дозволі на роботу вказується професія, за якою ви зможете працювати. Оформлення змін у професії потребують часу і додаткових коштів.
Отримавши дозвіл на роботу, укладіть у письмовій формі трудовий контракт з вашим роботодавцем. Роботодавець зобов’язаний це зробити. Якщо він цього не робить, він порушує закон. Крім цього, він може не виплатити вам вашу зарплату, і вам важко буде відстояти свої права в суді.
Ваш роботодавець зобов’язаний також продовжити ваш міграційний облік на термін дії трудового договору, але не більше одного року з моменту вашого приїзду в Російську Федерацію.
Майте на увазі, що перші 6 місяців вашої роботи роботодавець буде утримувати 30% від розміру вашої зарплати в якості прибуткового податку (податку на доходи фізичних осіб – ПДФО). У наступні місяці ставка вашого ПДФО становитиме 13% і переплата в 17% за перші півроку повинна бути вам компенсована. Профспілка трудящих-мігрантів проконсультує вас про те, як це потрібно зробити, і надасть у разі потреби практичну допомогу.
Якщо ви отримали патент для роботи у приватних осіб, то не забувайте кожні три місяці продовжувати термін його дії. Для цього ви повинні піти в Ощадбанк і оплатити по 1 тисячі рублів за кожен місяць. Це також подовжує ваш міграційний облік.
Вступайте в профспілки! Якщо на вашому робочому місці вже діє російська
профспілка – вступайте до неї. Якщо немає профспілки – вступайте в профспілку трудящих-мігрантів.

НЕ ПРИЇЖДЖАЙТЕ в Росію на роботу, якщо у вас немає роботодавця, у якого є квота!

 

Вивчайте російську мову, підвищуйте свою кваліфікацію!
Все більше людей у світі змушені час від часу виїжджати на роботу за кордон. Причини можуть бути самими різними, але головна одна – економічна.
Люди просто не в змозі прогодувати себе і свою родину, залишаючись у себе на батьківщині. Або роботи немає зовсім, або вона настільки погано оплачується, що людина рано чи пізно розуміють: «Все, потрібно щось робити!» І часто таким виходом з нестерпного становища представляється поїздка в іншу, більш благополучну країну на заробітки.
За даними Міжнародної організації з міграції, у світі двісті двадцять мільйонів мігрантів. Росія за кількістю прийнятих мігрантів займає друге місце в світі після США. За оцінками Федеральної міграційної служби в Росії близько 8-10 мільйонів мігрантів, більша частина з яких – це трудові мігранти.
Що чекає мігранта на чужині? Як складеться його доля, а  значить  і доля його дітей, – залежить від багатьох обставин.
Добре, якщо мігрант заздалегідь знає, куди він їде, яке його чекає робоче місце. Або у нього є знайомі і друзі, які вже влаштувалися в Росії, які можуть допомогти з пошуком роботи і житла. Тоді перший, найскладніший період перебування в Росії  проходить більш-менш безболісно. Вважай, пощастило!
Гірше, якщо такої підтримки немає, і мігрантові доводиться розраховувати тільки на себе. Тоді все залежить від сили його духу, наполегливості і терплячості. Терпи мігрант, так буде не завжди!
Більшість мігрантів знаходять собі і роботу, і житло. Отримують свою першу зарплату, потім другу, третю. З боргами, які в перший час неминуче утворюються у всіх знов прибуваючих до Росії, мігранти поступово розраховуються і починають робити грошові перекази своїм сім’ям на батьківщину. Здається, життя поступово налагоджується.
І тепер перед мігрантами розгортаються різні дороги. Хтось заспокоюється і починає працювати, рахуючи дні, тижні, місяці і роки до повернення додому, до рідної сім’ї. Хтось намагається знайти другу і третю роботу, працює, як кажуть, на знос.
Ми не хочемо нікого ставити у приклад іншим. У кожного своє життя, свої проблеми. Ми лише хочемо сказати, звертаючись особливо до молоді, намагайтеся зробити так, щоб час, проведений в трудовій міграції в Росії, не пройшов для вас даремно, марно. Намагайтеся знайти  нову професію , намагайтеся стати в цій професії кваліфікованим фахівцем! Використовуйте будь-яку можливість для професійного навчання на роботі. Радійте, якщо в результаті вашої роботи ви не тільки віддаєте свою духовну енергію і фізичну силу, але і набуваєте нові знання, нову професію.
У цьому сенсі робоче місце з заробітною платою в десять тисяч рублів і можливістю
через декілька місяців придбати потрібну професію виглядає кращим у порівнянні з робочим місцем вантажника або підсобного робітника з заробітною платою в п’ятнадцять тисяч рублів і відсутністю можливості отримати більш висококваліфіковану професію!
Вивчайте російську мову! Використовуйте для цього всі можливості – від спеціальних курсів до читання газет і книг російською мовою, до спілкування з новими російськими товаришами і друзями. Добра російська мова відкриє перед вами нові дороги – до більш оплачуваних робочих місць, до нових навичок і вмінь, до більш високої кваліфікації в кінцевому підсумку!
Звертайтеся за підтримкою до профспілки! Тут вам допоможуть знайти можливість поліпшити вашу російську мову і дадуть корисні поради. »

10 порад від голови російської профспілки трудящих мігрантів

«1.Перевірте своє здоров’я перед виїздом до Росії!
Може виявитися наявність у вас якого-небудь захворювання (ВІЛ, туберкульоз, гепатит, ІПСШ), за якого ви не зможете отримати дозвіл на роботу. У цьому випадку ви даремно витратите гроші і час на переїзд, оформлення дозволу на роботу, проживання в Москві в період пошуку роботи та оформлення дозволу на роботу.
2.Зверніться в НУО (неурядові організації), які спеціалізуються на консультаціях для виїжджаючих на роботу за кордон!
Вони нададуть вам важливу і правдиву інформацію про умови роботи та перебування в Росії. Ви також можете зв’язатися з нашою профспілкою по телефону або по електронній пошті для отримання цікавої для вас інформації. Наші телефони та адреса сайту в Інтернеті ви можете знайти у вихідних даних нашої ж таки газети.
3. Перед виїздом обов’язково зробіть ксерокопію своїх документів і тримайте копії в надійному місці!
У разі втрати по будь-яким  причинам якогось документа вам буде простіше відновити їх і повернутися на батьківщину.
4. Майте при собі достатню кількість грошей!
Вас чекають значні грошові витрати перш, ніж ви отримаєте свою першу заробітну плату. Це витрати на оренду житлової площі, ваше харчування і поїздки по Москві, витрати на оформлення необхідних документів (міграційний облік, дозвіл на роботу або патент, проходження медичного огляду). У більшості випадків ця сума може становити не менше 1000 доларів США. Якщо у вас будуть свої грошові кошти, вам не доведеться їх займати під відсотки.
5. Постарайтеся підготуватися до поїздки, отримати яку-небудь спеціальність і практичні навички для майбутньої роботи ще перебуваючи у себе вдома!
У Росії простіше знайти роботу людям, у яких є робоча спеціальність. Якщо Ви шукаєте роботу підсобного робітника, або щось таке,  що не вимагає кваліфікації, то Ви повинні знати,  що таку роботу знайти дуже важко.
6. Вивчайте російську мову! Без знання російської мови вам буде складно знову ж таки знайти роботу і пристосуватися до життя в Росії.
7. Поважайте культуру країни, яка приймає вас на роботу! Будьте гідні культури своєї країни!
Тільки так можна розраховувати на гармонійне добросусідство в сучасному світі.
8. Одягайтеся так, як прийнято серед росіян! Це позбавить Вас від надмірної уваги   з боку поліції і допоможе Вам при контактах з росіянами.
9. Вступайте в ряди російських профспілок!
Ніколи не працюйте поодинці. Ставши членами профспілки  Ви набудете допомогу і захист з боку інших членів профспілки.
10. Прибуваючих потягами на Казанський вокзал можуть зустріти співробітники Профспілки трудящих-мігрантів.
Для цього вам необхідно зателефонувати нам за тел.: +7 (925) 772-31-69 та +7 (964) 550-06-90.

Перш ніж приїхати в Росію, тричі подумайте! Квота на залучення іноземних працівників у Росії на 2011 рік становила 1765000 584 людини. У 2012 році квота скоротилася ще на майже 20 тисяч і склала 1745000 584 людини. Значить, тільки така кількість людей може отримати дозвіл на роботу і працювати легально. Однак у Росії вже знаходяться близько 8 мільйонів іноземних працівників. Тому насправді ніхто не може приїхати в Росію на роботу в 2012 році і навпаки, всі, хто знаходиться тут понад цієї квоти (а це більше 6 мільйонів чоловік) повинні виїхати до себе на батьківщину.

Намагайтеся зробити так, щоб час, проведений в трудовій міграції в Росії не пройшов для вас даремно! Опановуйте нову професію, намагайтеся зробитися в цій професії кваліфікованим фахівцем!

Досконала російська мова відкриє перед Вами можливість отримати  більш оплачуване
робоче місце, веде до нових навичок і вмінь, до більш високої кваліфікації в кінцевому підсумку! »
А тепер для тих, хто уважно дочитав до кінця, порада від голови профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами Сергія Олійника: – Якщо Ви все ж таки прийняли рішення виїхати на роботу в Росію, не пошкодуйте грошей на членські внески. Вступіть до профспілки мігрантів Росії, і це окупиться сторицею. І якщо у Вас все буде в порядку, то вже повірте мені, Ваші гроші не пропадуть за дарма. Перше і головне: Ви будете знати що у Вас за спиною є рідна профспілка. І друге: нерви і час, які Ви збережете, коштують набагато більше.
ЯК ВСТУПИТИ В  ПРОФСПІЛКУ  ТРУДЯЩИХ- МІГРАНТІВ  РОСІЇ
Профспілка трудящих-мігрантів – міжрегіональна громадська організація, створена в січні 2007 року.
Членами профспілки є понад 20 тисяч осіб з усіх держав-учасниць СНД, а також інших країн.
Основні завдання та принципи роботи профспілки викладені в Статуті профспілки.
З Статутом профспілки можна ознайомитися в профспілкових комітетах або на сайті
профспілки в Інтернеті (www.profmigr.com).
Щоб вступити у профспілку і стати її членом, необхідно звернутися в будь-якої профспілкової  організації (обласний, міський чи профспілковий комітет первинної організації), написати заяву, здати дві фотографії (для профспілкового квитка та облікової картки).
Ви також можете звернутися в центральний комітет профспілки за адресою в Москві: Великий Черкаський провулок, будинок 2/10, під’їзд № 1, офіс 511.
Тел.: +7 (925) 772-31-69, +7 (964) 550-06-90, +7 (495) 623-67-91.
info@profmigr.com
www.profmigr.com

    Автор: abbydiabby
    Обсуждение: 76 Комментариев
    Рубрики: - Росія

76 комментариев на “«Що потрібно зробити, щоб жити і працювати в Росії легально?»”

1

I’ll get even with him for everything!

February 19th, 2017 - 2:01 pm
2

He had to eat his words after her report.

February 19th, 2017 - 6:16 pm
3

I can’t give you a lift to the bank, it’s out of my way today.

February 21st, 2017 - 7:53 am
4

Don’t put it off till tomorrow.

February 22nd, 2017 - 3:17 am
5

S0Bek5 Online Shop To Buy Cheap NFL NIKE Jerseys

March 6th, 2017 - 2:10 am
6

rJca6f Nice blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

March 6th, 2017 - 11:05 am
7

8m0TMi The top and clear News and why it means a lot.

March 6th, 2017 - 11:48 am
8

Thanks a lot for the blog article.Thanks Again. Great.

March 6th, 2017 - 8:45 pm
9

It as great that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our argument made at this time.

March 7th, 2017 - 12:27 am
10

I cannot thank you enough for the post.Much thanks again. Fantastic.

March 7th, 2017 - 8:04 am
11

the terrific works guys I ave incorporated you guys to my own blogroll.

March 7th, 2017 - 9:04 am
12

This is a very good tip particularly to those fresh to the blogosphere. Simple but very precise info Many thanks for sharing this one. A must read article!

March 7th, 2017 - 10:10 am
13

Hey, thanks for the blog article. Much obliged.

March 8th, 2017 - 9:01 am
14

to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

March 8th, 2017 - 9:10 am
15

I think this is a real great blog article. Cool.

March 8th, 2017 - 2:56 pm
16

You have mentioned very interesting points ! ps decent site. We simply rob ourselves when we make presents to the dead. by Publilius Syrus.

March 8th, 2017 - 5:14 pm
17

Modular Kitchens have changed the idea of kitchen these days because it has provided household women with a comfortable yet an elegant place through which they can spend their quality time and space.

March 8th, 2017 - 6:22 pm
18

Thanks again for the blog post.Really looking forward to read more. Want more.

March 10th, 2017 - 10:12 am
19

This website was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Thanks!

March 10th, 2017 - 11:21 am
20

I relish, lead to I found just what I used to be having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

March 10th, 2017 - 12:30 pm
21

Pretty! This has been a really wonderful post. Thank you for supplying this information.

March 10th, 2017 - 5:22 pm
22

It as not all on Vince. Folks about him ended up stealing his money. Also when you feel his professional career is more than, you are an idiot.

March 10th, 2017 - 7:40 pm
23

This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!

March 11th, 2017 - 8:47 am
24

Thanks for sharing, this is a fantastic article post. Awesome.

March 11th, 2017 - 9:55 am
25

Thanks again for the blog.Really looking forward to read more. Much obliged.

March 12th, 2017 - 11:34 pm
26

Thank you for sharing this very good piece. Very interesting ideas! (as always, btw)

March 13th, 2017 - 9:33 am
27

Spot on with this write-up, I really feel this website needs a lot more attention. I all probably be back again to see more, thanks for the information!

March 13th, 2017 - 6:56 pm
28

I think this is a real great article. Will read on…

March 14th, 2017 - 8:42 am
29

What as up to every body, it as my first pay a visit of this web site; this website consists of amazing and genuinely good data designed for visitors.

March 14th, 2017 - 5:06 pm
30

Wow! Thank you! I constantly needed to write on my site something like that. Can I take a fragment of your post to my blog?

March 15th, 2017 - 11:28 am
31

Seriously.. many thanks for starting this up. This site is something that’s needed on the internet, someone with a little originality!

March 15th, 2017 - 11:53 am
32

Really appreciate you sharing this blog post. Fantastic.

March 15th, 2017 - 3:45 pm
33

I used to be able to find good info from your blog posts.

March 16th, 2017 - 2:05 pm
34

You made some really good points there. I looked on the web for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

March 16th, 2017 - 4:36 pm
35

It as truly a cool and beneficial piece of data. I am content that you simply just shared this valuable information and facts with us. Please preserve us informed like this. Thank you for sharing.

March 16th, 2017 - 10:43 pm
36

It as hard to come by experienced people on this topic, however, you sound like you know what you are talking about! Thanks

March 16th, 2017 - 11:56 pm
37

Loving the info on this website, you have done outstanding job on the content.

March 17th, 2017 - 1:12 am
38

Sites we like the time to read or visit the content or sites we have linked to below the

March 17th, 2017 - 6:11 am
39

Major thankies for the blog post.Really thank you! Really Great.

March 17th, 2017 - 8:40 am
40

This text is worth everyone as attention. When can I find out more?

March 17th, 2017 - 9:55 am
41

This is a topic that as near to my heart Thank you! Exactly where are your contact details though?

March 17th, 2017 - 11:10 am
42

Some truly wonderful work on behalf of the owner of this web site , absolutely outstanding subject matter.

March 17th, 2017 - 1:39 pm
43

pretty useful stuff, overall I believe this is really worth a bookmark, thanks

March 19th, 2017 - 10:06 am
44

Title

[…]Sites of interest we’ve a link to[…]

March 19th, 2017 - 2:45 pm
45

Looking around I like to browse in various places on the online world, regularly I will go to Stumble Upon and read and check stuff out

March 19th, 2017 - 10:28 pm
46

Wow! At last I got a webpage from where I know how to in fact take valuable data regarding my study and knowledge.

March 20th, 2017 - 1:00 am
47

Major thanks for the blog.Thanks Again. Great.

March 20th, 2017 - 12:56 pm
48

pretty practical material, overall I consider this is worthy of a bookmark, thanks

March 20th, 2017 - 2:16 pm
49

This awesome blog is no doubt interesting and also factual. I have picked up a bunch of handy tips out of it. I ad love to visit it over and over again. Thanks a bunch!

March 20th, 2017 - 3:36 pm
50

This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I ave shared your site in my social networks!

March 20th, 2017 - 5:02 pm
51

Really informative post.Thanks Again. Great.

March 20th, 2017 - 7:42 pm
52

Enjoyed every bit of your blog article.Thanks Again. Really Cool.

March 20th, 2017 - 11:04 pm
53

using for this site? I am getting sick and tired of WordPress because I ave had

March 20th, 2017 - 11:08 pm
54

Thank you ever so for you blog.Thanks Again. Really Great.

March 21st, 2017 - 2:26 am
55

Really informative blog.Thanks Again. Cool.

March 21st, 2017 - 6:58 am
56

Great blog article.Really looking forward to read more. Will read on…

March 21st, 2017 - 9:19 am
57

This unique blog is really educating and besides diverting. I have discovered a lot of handy advices out of this amazing blog. I ad love to return again soon. Thanks a bunch!

March 21st, 2017 - 11:01 am
58

Thanks-a-mundo for the article post. Want more.

March 22nd, 2017 - 12:53 am
59

Would you be interested by exchanging links?

March 22nd, 2017 - 2:15 am
60

It as a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me

March 22nd, 2017 - 3:36 pm
61

Thanks , I ave recently been looking for info about this subject for ages and yours is the greatest I have discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

March 22nd, 2017 - 5:02 pm
62

Major thankies for the post.Really looking forward to read more.

March 23rd, 2017 - 10:14 am
63

rencontre gratuit en belge How to get your customized blogspot to appear on google search?

March 23rd, 2017 - 11:38 am
64

Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how could we communicate?

March 23rd, 2017 - 2:25 pm
65

magnificent points altogether, you just gained a new reader. What may you suggest in regards to your publish that you simply made a few days ago? Any sure?

March 23rd, 2017 - 3:47 pm
66

This is a really good tip particularly to those new to the blogosphere. Brief but very accurate info Appreciate your sharing this one. A must read post!

March 23rd, 2017 - 6:34 pm
67

I value the post.Really looking forward to read more. Want more.

March 23rd, 2017 - 7:57 pm
68

This is very interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I ave shared your web site in my social networks!

March 23rd, 2017 - 9:19 pm
69

Thank you ever so for you article.Thanks Again. Really Cool.

March 24th, 2017 - 2:25 pm
70

Im obliged for the post.Really looking forward to read more. Want more.

March 24th, 2017 - 6:25 pm
71

Very good write-up. I definitely appreciate this website. Thanks!

March 24th, 2017 - 10:37 pm
72

very few internet sites that happen to become comprehensive below, from our point of view are undoubtedly very well worth checking out

March 25th, 2017 - 2:51 am
73

Very rapidly this website will be famous among all

March 25th, 2017 - 5:01 pm
74

You completed various fine points there. I did a search on the topic and found most folks will have the same opinion with your blog.

March 25th, 2017 - 7:46 pm
75

Very nice post and right to the point. I am not sure if this is actually the best place to ask but do you guys have any thoughts on where to get some professional writers? Thank you

March 25th, 2017 - 9:11 pm
76

Wow! Thank you! I always needed to write on my website something like that. Can I include a portion of your post to my website?

March 26th, 2017 - 12:03 am

Оставить комментарий