Дата: 14 Nov 2012

До мене, як до голови профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами, на багатьох ефірах, куди мене запрошують, часто надходять запитання від громадян України, які збираються виїхати в Росію на заробітки. Як офіційно влаштуватися на роботу в Росії? Куди звертатися і що в першу чергу робити? Відповідаючи на питання, по перше, раджу звернутися до сайту профспілки трудящих мігрантів Росії, на який легко можна вийти через банер, який розміщений на   сайті  профспілки працівників мігрантів України. Разом з тим, я думаю, що почути відповідь, так би мовити з перших рук, від мого доброго і давнього друга Рената Карімова, голови профспілки мігрантів Росії, було б набагато цікавіше. Ми зв’язалися по Skype, і ось що розповів Ренат.

«Що потрібно зробити, щоб жити і працювати
в Росії легально?

Якщо у вас немає в Росії роботодавця, у якого є квота і який візьме вас на роботу, подумайте, чи варто ризикувати і їхати?
Якщо ви все-таки приїхали до Росії, Ви повинні дотримуватись нижчеперелічених правил.
Встаньте на міграційний облік.  За російським законодавством для цього у вас повинна бути приймаюча сторона в Росії. Тільки вона може поставити вас на міграційний облік. Якщо у вас немає такої приймаючої сторони, то вам доведеться платити посередникам. Добре, якщо це виявиться сумлінний  посередник і ваша реєстрація (міграційний облік) буде оформлена належним чином. Існують численні фірми, які торгують фальшивими реєстраціями  (міграційними обліками). У вас є 7 робочих днів, щоб встати
на міграційний облік, після цього ви можете бути оштрафовані на
суму від 2 до 5 тисяч рублів і видворені за межі Російської Федерації. Вам також можуть заборонити в’їзд до Росії на 5 років.
Вставши на міграційний облік, приступайте до пошуку роботи. Ви можете працювати як на фірмі, так і у приватної особи. У першому випадку вам буде потрібно оформити дозвіл на роботу, у другому – патент.
Тільки підібравши собі роботу, оформляйте дозвіл! Тому що в дозволі на роботу вказується професія, за якою ви зможете працювати. Оформлення змін у професії потребують часу і додаткових коштів.
Отримавши дозвіл на роботу, укладіть у письмовій формі трудовий контракт з вашим роботодавцем. Роботодавець зобов’язаний це зробити. Якщо він цього не робить, він порушує закон. Крім цього, він може не виплатити вам вашу зарплату, і вам важко буде відстояти свої права в суді.
Ваш роботодавець зобов’язаний також продовжити ваш міграційний облік на термін дії трудового договору, але не більше одного року з моменту вашого приїзду в Російську Федерацію.
Майте на увазі, що перші 6 місяців вашої роботи роботодавець буде утримувати 30% від розміру вашої зарплати в якості прибуткового податку (податку на доходи фізичних осіб – ПДФО). У наступні місяці ставка вашого ПДФО становитиме 13% і переплата в 17% за перші півроку повинна бути вам компенсована. Профспілка трудящих-мігрантів проконсультує вас про те, як це потрібно зробити, і надасть у разі потреби практичну допомогу.
Якщо ви отримали патент для роботи у приватних осіб, то не забувайте кожні три місяці продовжувати термін його дії. Для цього ви повинні піти в Ощадбанк і оплатити по 1 тисячі рублів за кожен місяць. Це також подовжує ваш міграційний облік.
Вступайте в профспілки! Якщо на вашому робочому місці вже діє російська
профспілка – вступайте до неї. Якщо немає профспілки – вступайте в профспілку трудящих-мігрантів.

НЕ ПРИЇЖДЖАЙТЕ в Росію на роботу, якщо у вас немає роботодавця, у якого є квота!

 

Вивчайте російську мову, підвищуйте свою кваліфікацію!
Все більше людей у світі змушені час від часу виїжджати на роботу за кордон. Причини можуть бути самими різними, але головна одна – економічна.
Люди просто не в змозі прогодувати себе і свою родину, залишаючись у себе на батьківщині. Або роботи немає зовсім, або вона настільки погано оплачується, що людина рано чи пізно розуміють: «Все, потрібно щось робити!» І часто таким виходом з нестерпного становища представляється поїздка в іншу, більш благополучну країну на заробітки.
За даними Міжнародної організації з міграції, у світі двісті двадцять мільйонів мігрантів. Росія за кількістю прийнятих мігрантів займає друге місце в світі після США. За оцінками Федеральної міграційної служби в Росії близько 8-10 мільйонів мігрантів, більша частина з яких – це трудові мігранти.
Що чекає мігранта на чужині? Як складеться його доля, а  значить  і доля його дітей, – залежить від багатьох обставин.
Добре, якщо мігрант заздалегідь знає, куди він їде, яке його чекає робоче місце. Або у нього є знайомі і друзі, які вже влаштувалися в Росії, які можуть допомогти з пошуком роботи і житла. Тоді перший, найскладніший період перебування в Росії  проходить більш-менш безболісно. Вважай, пощастило!
Гірше, якщо такої підтримки немає, і мігрантові доводиться розраховувати тільки на себе. Тоді все залежить від сили його духу, наполегливості і терплячості. Терпи мігрант, так буде не завжди!
Більшість мігрантів знаходять собі і роботу, і житло. Отримують свою першу зарплату, потім другу, третю. З боргами, які в перший час неминуче утворюються у всіх знов прибуваючих до Росії, мігранти поступово розраховуються і починають робити грошові перекази своїм сім’ям на батьківщину. Здається, життя поступово налагоджується.
І тепер перед мігрантами розгортаються різні дороги. Хтось заспокоюється і починає працювати, рахуючи дні, тижні, місяці і роки до повернення додому, до рідної сім’ї. Хтось намагається знайти другу і третю роботу, працює, як кажуть, на знос.
Ми не хочемо нікого ставити у приклад іншим. У кожного своє життя, свої проблеми. Ми лише хочемо сказати, звертаючись особливо до молоді, намагайтеся зробити так, щоб час, проведений в трудовій міграції в Росії, не пройшов для вас даремно, марно. Намагайтеся знайти  нову професію , намагайтеся стати в цій професії кваліфікованим фахівцем! Використовуйте будь-яку можливість для професійного навчання на роботі. Радійте, якщо в результаті вашої роботи ви не тільки віддаєте свою духовну енергію і фізичну силу, але і набуваєте нові знання, нову професію.
У цьому сенсі робоче місце з заробітною платою в десять тисяч рублів і можливістю
через декілька місяців придбати потрібну професію виглядає кращим у порівнянні з робочим місцем вантажника або підсобного робітника з заробітною платою в п’ятнадцять тисяч рублів і відсутністю можливості отримати більш висококваліфіковану професію!
Вивчайте російську мову! Використовуйте для цього всі можливості – від спеціальних курсів до читання газет і книг російською мовою, до спілкування з новими російськими товаришами і друзями. Добра російська мова відкриє перед вами нові дороги – до більш оплачуваних робочих місць, до нових навичок і вмінь, до більш високої кваліфікації в кінцевому підсумку!
Звертайтеся за підтримкою до профспілки! Тут вам допоможуть знайти можливість поліпшити вашу російську мову і дадуть корисні поради. »

10 порад від голови російської профспілки трудящих мігрантів

«1.Перевірте своє здоров’я перед виїздом до Росії!
Може виявитися наявність у вас якого-небудь захворювання (ВІЛ, туберкульоз, гепатит, ІПСШ), за якого ви не зможете отримати дозвіл на роботу. У цьому випадку ви даремно витратите гроші і час на переїзд, оформлення дозволу на роботу, проживання в Москві в період пошуку роботи та оформлення дозволу на роботу.
2.Зверніться в НУО (неурядові організації), які спеціалізуються на консультаціях для виїжджаючих на роботу за кордон!
Вони нададуть вам важливу і правдиву інформацію про умови роботи та перебування в Росії. Ви також можете зв’язатися з нашою профспілкою по телефону або по електронній пошті для отримання цікавої для вас інформації. Наші телефони та адреса сайту в Інтернеті ви можете знайти у вихідних даних нашої ж таки газети.
3. Перед виїздом обов’язково зробіть ксерокопію своїх документів і тримайте копії в надійному місці!
У разі втрати по будь-яким  причинам якогось документа вам буде простіше відновити їх і повернутися на батьківщину.
4. Майте при собі достатню кількість грошей!
Вас чекають значні грошові витрати перш, ніж ви отримаєте свою першу заробітну плату. Це витрати на оренду житлової площі, ваше харчування і поїздки по Москві, витрати на оформлення необхідних документів (міграційний облік, дозвіл на роботу або патент, проходження медичного огляду). У більшості випадків ця сума може становити не менше 1000 доларів США. Якщо у вас будуть свої грошові кошти, вам не доведеться їх займати під відсотки.
5. Постарайтеся підготуватися до поїздки, отримати яку-небудь спеціальність і практичні навички для майбутньої роботи ще перебуваючи у себе вдома!
У Росії простіше знайти роботу людям, у яких є робоча спеціальність. Якщо Ви шукаєте роботу підсобного робітника, або щось таке,  що не вимагає кваліфікації, то Ви повинні знати,  що таку роботу знайти дуже важко.
6. Вивчайте російську мову! Без знання російської мови вам буде складно знову ж таки знайти роботу і пристосуватися до життя в Росії.
7. Поважайте культуру країни, яка приймає вас на роботу! Будьте гідні культури своєї країни!
Тільки так можна розраховувати на гармонійне добросусідство в сучасному світі.
8. Одягайтеся так, як прийнято серед росіян! Це позбавить Вас від надмірної уваги   з боку поліції і допоможе Вам при контактах з росіянами.
9. Вступайте в ряди російських профспілок!
Ніколи не працюйте поодинці. Ставши членами профспілки  Ви набудете допомогу і захист з боку інших членів профспілки.
10. Прибуваючих потягами на Казанський вокзал можуть зустріти співробітники Профспілки трудящих-мігрантів.
Для цього вам необхідно зателефонувати нам за тел.: +7 (925) 772-31-69 та +7 (964) 550-06-90.

Перш ніж приїхати в Росію, тричі подумайте! Квота на залучення іноземних працівників у Росії на 2011 рік становила 1765000 584 людини. У 2012 році квота скоротилася ще на майже 20 тисяч і склала 1745000 584 людини. Значить, тільки така кількість людей може отримати дозвіл на роботу і працювати легально. Однак у Росії вже знаходяться близько 8 мільйонів іноземних працівників. Тому насправді ніхто не може приїхати в Росію на роботу в 2012 році і навпаки, всі, хто знаходиться тут понад цієї квоти (а це більше 6 мільйонів чоловік) повинні виїхати до себе на батьківщину.

Намагайтеся зробити так, щоб час, проведений в трудовій міграції в Росії не пройшов для вас даремно! Опановуйте нову професію, намагайтеся зробитися в цій професії кваліфікованим фахівцем!

Досконала російська мова відкриє перед Вами можливість отримати  більш оплачуване
робоче місце, веде до нових навичок і вмінь, до більш високої кваліфікації в кінцевому підсумку! »
А тепер для тих, хто уважно дочитав до кінця, порада від голови профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами Сергія Олійника: – Якщо Ви все ж таки прийняли рішення виїхати на роботу в Росію, не пошкодуйте грошей на членські внески. Вступіть до профспілки мігрантів Росії, і це окупиться сторицею. І якщо у Вас все буде в порядку, то вже повірте мені, Ваші гроші не пропадуть за дарма. Перше і головне: Ви будете знати що у Вас за спиною є рідна профспілка. І друге: нерви і час, які Ви збережете, коштують набагато більше.
ЯК ВСТУПИТИ В  ПРОФСПІЛКУ  ТРУДЯЩИХ- МІГРАНТІВ  РОСІЇ
Профспілка трудящих-мігрантів – міжрегіональна громадська організація, створена в січні 2007 року.
Членами профспілки є понад 20 тисяч осіб з усіх держав-учасниць СНД, а також інших країн.
Основні завдання та принципи роботи профспілки викладені в Статуті профспілки.
З Статутом профспілки можна ознайомитися в профспілкових комітетах або на сайті
профспілки в Інтернеті (www.profmigr.com).
Щоб вступити у профспілку і стати її членом, необхідно звернутися в будь-якої профспілкової  організації (обласний, міський чи профспілковий комітет первинної організації), написати заяву, здати дві фотографії (для профспілкового квитка та облікової картки).
Ви також можете звернутися в центральний комітет профспілки за адресою в Москві: Великий Черкаський провулок, будинок 2/10, під’їзд № 1, офіс 511.
Тел.: +7 (925) 772-31-69, +7 (964) 550-06-90, +7 (495) 623-67-91.
info@profmigr.com
www.profmigr.com

    Автор: abbydiabby
    Обсуждение: 4 Комментариев
    Рубрики: - Росія

4 комментариев на “«Що потрібно зробити, щоб жити і працювати в Росії легально?»”

1

I’ll get even with him for everything!

February 19th, 2017 - 2:01 pm
2

He had to eat his words after her report.

February 19th, 2017 - 6:16 pm
3

I can’t give you a lift to the bank, it’s out of my way today.

February 21st, 2017 - 7:53 am
4

Don’t put it off till tomorrow.

February 22nd, 2017 - 3:17 am

Оставить комментарий